Merhaba arkadaşlar,
TOEFL'a çalışma sürecimde topladığım dökümanları paylaşmak istedim.
Paylaştığım dökümanlar büyük bir kısmı internette arama yapılarak bulunabilecek şeyler olsa da ben hepsini toplu şekilde sınava hazırlanacak arkadaşlara sunmak istedim. TOEFL'a hazırlık zaten zorlu bir süreç amacım bunu bir nebze olsun kolaylaştırmak. Sınavı hazırlayan kurum geçmiş sınav sorularını sanırım 2 tam sınavı 50 dolar gibi bir ücret olmak üzere satıyor. İnternet üzerinde TPO olarak geçen bu kaynakları (sınavı hazırlayan kurumun 50 dolara sattığı sınavları) bir iran sitesinden buldum. 49 tane sınav içeren bir program. Çinliler tarafından yapılmış programın bazı kısımları çince fakat bu kullanıma engel olmuyor. Programın speaking ve writing kısımlarında örnek cevaplarda bulunuyor neyin nerde olduğunu biraz karıştırarak öğrenebilirsiniz. Forumda bu sınavların ilk 33 tanesini ücret karşılığı sattıklarını söylüyorlar boşuna para vermeyin.
Şunu da ekliyim paylaştıklarım arasında TPO 1-24 olarak geçen dosya var ilk olarak onu bulmuştum. Daha sonra 49 taneyi içeren programı buldum. Aslında 49 tane olan 1-24 teki sınavları içeriyor ama elim değmişken TPO 1-24 ü de ekledim.
Çinliler ve İranlılar TOEFL kaynakları konusunda iyiler forumları falan aktif ihtiyaç duyarsanız oralara bakabilirsiniz translate kullanarak.

https://yadi.sk/d/89NCAXVX3FRxFe bu linkten yukarıda bahsettiğim TPO 1-49 programını indirebilirsiniz.
http://toefl3.com/index.php/download...w-tpo-software TPO 1-49 u buradan indirmiştim. dilerseniz bu linkten de indirebilirsiniz. Program serial key isterse bu linkten ulaşabilirsiniz.

https://yadi.sk/d/jj9feFLe3FmTYf bu linkten de diğer kaynaklara ulaşabilirsiniz.
İçindeki dökümanların bazıları şunlar:
Cambridge ve Barron's un 7 sınav içeren bilgisayar programları
Pdf şeklinde kitaplar (Kaplan, Barron's vb. forumlarda önerilen kitaplar) (Cambridge in pdf+ses dosyaları)
Çok sayıda link kategorilere ayırarak yazdığım.
Birde özellikle söylemek istediğim TPO dosyasının içerisinde TPO vocabulary adında bir pdf dosyası var buna bakın derim.

Yukarıda da belirttiğim gibi umarım işinizi kolaylaştırır. Özellikle bu paylaşımı yapmayı isteme sebebim bu TPO'lardan haberi olmayan ya da arayıp bulamayan arkadaşların erişmesini sağlamak.

Benden bu kadar planlı ilerleyin derim bir de eksiklerinizi belirleyip bir an önce onlara yönelik çalışın. Çünkü writing ve özellikle speaking
pratik gerektiren beceriler bu ikisine geç kalmadan başlayın. Herkese başarılar diliyorum. İyi çalışmalar.