Üniversiteyi yurt dışında okumak isteyen adaylara, eğitim ve burs imkanlarının anlatılacağı ''21. IEFT Yurt Dışı Eğitim Fuarları'', 15 Mart'ta Konya, 17 Mart'ta Eskişehir, 18 Mart'ta Ankara, 20 Mart'ta İzmir, 22 Mart'ta Adana, 24-25 Mart'ta İstanbul ve 27 Mart'ta KKTC'de düzenlenecek.

Yaklaşık 12 yıldır 25 farklı ülkeden, alanında uzman pek çok üniversite ve kolejin katıldığı ''IEFT Yurt Dışı Eğitim Fuarları'', Türk gençlerinin yurt dışı eğitim planlarını ve geleceklerini belirlemelerinde yardımcı oluyor.

Her yıl 50 bin kişinin ziyaret ettiği fuarlara katılan öğrenciler, özellikle Amerika, İngiltere, Avustralya, Almanya, Kanada, Fransa, Hollanda, İsveç, İtalya, Rusya, Çin, Estonya, Malezya, Bulgaristan ve İspanya'yı yurt dışında eğitim görmek için tercih ediyor.

Dil eğitimi, lise, üniversite, master, doktora, yaz okulu, transfer, staj veya iş olsun yurt dışında okumak isteyenler, fuarda önemli okulların yanı sıra burs kuruluşlarından ülke ataşeliklerine kadar eğitimde hem maddi, hem kültürel en iyi şartları görüşebilecek.

Fuarlara katılan 150 okul, yurt dışında okumak isteyen öğrencilere toplam 1 milyon dolar burs imkanı sunacak.

Okulların burs kriterlerine uygun olup olmadığı konusunda da fuarda bilgi alınabilecek. Fuarlarda, British Council, Fullbright, Almanya Enformasyon Ofisi, Campus France, Austrade gibi ülkelerin eğitim tanıtım birimleri burslar konusunda bilgi verecek. Fuarlarda, Exeter University, Nottingham Trent University, University of Greenwich, Oxford Brookes University, University of Salford, University of York, Kingston University, Queen Mary University of London, University of Essex, University of Bristol, University of Hertfordshire, University of Southampton, University of Wolverhampton, Duke University, New York Institute of Technology, Old Dominion University, University of Albany, University of Buffalo, University of Tennessee, Otto Beisheim School of Management, Leiden University, International Hellenic University, University of Tartu, University of Tallinn ile burs konusunda iletişim kurulabilecek.

Fuarlar, Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya, Yunanistan, Fransa, Almanya, Hollanda, Macaristan, İrlanda, Yeni Zelanda, Estonya, Belçika, İtalya, İsviçre, İsveç, Çin, Slovakya, Bulgaristan, Rusya, Ukrayna, Polonya, İspanya ve KKTC gibi ülkelerin yanı sıra İstanbul'daki yurt dışı eğitim danışmanlık şirketlerini buluşturacak.

Ücretsiz tercümanlık hizmetinin de sunulacağı fuarların İstanbul ve Ankara duraklarında MBA ve yüksek lisans seminerleri de düzenlenecek.

Sadece Türkiye'nin değil Avrupa ve Orta Doğu'nun da en büyük ve kapsamlı yurt dışı eğitim fuarı olan 21. IEFT Fuarları, kapılarını 15 Mart'ta Konya'da açacak. Fuarlar, 17 Mart'ta Eskişehir, 18 Mart'ta Ankara, 20 Mart'ta İzmir, 22 Mart'ta Adana, 24-25 Mart'ta İstanbul ve 27 Mart'ta KKTC'de gerçekleştirilecek.

Halka açık ve ücretsiz olan fuarlara, özellikle Amerika, İngiltere, Avustralya'daki hem devlet, hem de özel üniversiteler yoğun katılım gösteriyor.

IEFT - Türkiye'nin En Büyük Yurtdışı Eğitim Fuarı

ALINTI : http://www.sabah.com.tr/Egitim/2012/03/13/21-ieft-yurt-disi-egitim-fuarlari-basliyor