Diğer Hizmetlerimiz: ingilizce Kursu |  Toefl Kursu |  Toefl Kursu |  Toefl Kursu |  Yds Kursu |  Toefl |  izmir ingilizce kursu
Rusça Kursu |   Bursa ingilizce Kursu |  ispanyolca Kursu |  ielts Kursu |  Toeic Kursu |  Proficiency Kursu |  Gmat Kursu


İngilizce Kursu
Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: İngilizce Kursu Ararken

 1. #1
  Administrator Array
  Üyelik Tarihi
  May 2008
  Mesajlar
  134
  Rep Puanı
  10

  İngilizce Kursu Ararken

  size bulduğum bir yazıyı ekliyorum. kurum isimleri gizelnmiştir...


  İngilizce eğitiminin sizin hayatınızda önemli bir yer tutacağını bildiğimiz için bu uyarıları yapmak zorunda kalıyoruz. Lütfen bu uyarıları kendi geleceğiniz açısından dikkate alınız. İyi bir ingilizce eğitimi almak sizlerin en büyük hakkı.
  Zor kazandığınız her kuruşu kaybetmeniz belki telafi edilebilir, fakat büyük hayaller kurarak başladığınız eğitimin yarar sağlamamış olması ve en önemlisi hayatınızda asla tekrar geri getiremeceğiniz Zamanınızın kaybedilmesi çok büyük bir elemdir.
  İngilizce bilgisi olanların ve hatta daha önce kurslara gitmiş olanların bile düştüğü hataları sizin için sıralıyouruz. Bu küçük rehber sizlerin muhakeme etme yetinizi şüphesiz arttıracaktır.

  Öncelikle İngilizce Avrupa birliğinin kriterlerine göre A1 den C2 ye kadar 6 Bölüme ayrılmıştır. Her seviyenin aşılması için ortalama 120-144 saat aralığında İngilizce eğitimine ihtiyaç duyulur. Bu standartların altında eğitim alınması şüphesiz iyi sonuçlar doğurmayacaktır.

  Bu bölümlerin her biri birer seviyedir ve aslında birer KUR dur. Fakat ülkemizde uygulama birliği olmadığından farklı uygulamalar ortaya çıkmıştır. Örneğin:

  A1 Seviyesi-Bir Tam seviye ve Bir Tam Kur diye adlandırılması gerekirken bazı kurumlar bu bilgi kirliliğini fırsat bilerek bir seviye eğitimi 2 Kur'a bölmüşlerdir.
  Bu yeni kurlandırma sayesinde İngilizce eğitim seviyelendirmesi 6 iken bir anda 12 ye çıkmaktadır. Bu farklılık gözlerden kaçırılarak bu işi gerçek kuralına göre yapmaya çalışan kurumlar ile haksız rekebete girilmiştir ve öğrenci detaya vakıf olmadığından adeta bilerek yanılıtılmıştır ve yanıltılmaya devam edilmektedir.

  Bir başka konu ise bu seviyelerin her birinin eğitim ders saati 120-144 saat olmasıdır. Fakat ortada bilimsel altyapısı olmayan ve ne Avrupa'da ne de Amerika'da hiç bir karşılığı bulunmayan ders saati uygulamalrına geçilmişi ve yine öğrenci pek te anlamadığı bu konuda tekrar tuzağa düşürülmek istenmiştir.

  Örnek 1:
  X eğitim kurumu 144 ders saati=1 Seviye=1 Kur= 1000 TL eğitim vermekte iken
  Y eğitim kurumu 72 der saati=1 Seviye=1 Kur =1000 TL eğitim verdiğini iddia etmektedir.
  z eğitim kurumu ise yine 72 ders saati= yarım seviye=1 kur=1000 TL eğitim verdiğini iddia edebilmektedir.

  Çıkarım 1: burada bilimsel olarak en doğru eğitimi size veren X kurumdur.

  Çıkarım 2: Y ve Z kurumlarında eğitime başlayanlar için eğitim bedelleri aynı görünmesine rağmen birim ders ücreti maliyeti açısından da en iyi bedeli X Kurum vermiştir.
  hem de eğitim süreçleri bir olmadığından öğrenci ya X kurumdaki eğitime denk gelebilmek için 2 katı bedel ödemek zorunda kalacaktır veya adı bir tam seviye olan ama hiç bir formasyon içermeyen yarı zamanda İngilizce öğrenmek adına sadece hızlıca konuları geçiştirmiş-pratikleri yapamamış-konuşma fırsatı yakalayamadan eğitimin sonuna gelmiş olacaktır.

  Örnek 2:
  x Kurum 2+1 Kur anlaşması ile ortalama 400 saat ingilizce eğitim hizmeti sunarken
  y ve z Kurumları 2+1 Kur ile sadece 216 saat eğitim sunacaktır. Aradaki 2 kat fark kurumun kasasına kar olarak yansırken size eğitim zayihatı olarak yansıyacaktır.

  Çıkarım1: Aynı bedele detaya bakmadan yarısı kadar eğitim alma riskiniz vardır.
  Çıkarım2: Bu şekilde eğitim veren kurum veya kurumların asıl hedefi sizlere eğitim vermek değil kurum karını yükseltmektir.

  Bu konuda tüm şubelerimize gelen yüzlerce soru göz önüne alınarak bir bildiri yayınlamayı uygun gördük. İngilizce alanında ilk defa eğitim alacakların heyecanlarının veya kısa sürede İngilizce öğrenme talebinin kullanılması ne yazık ki bir gerçektir. Bu uygunsuz ticaret şekli Amerika'da devrini tamamlamışken Türkiye'de halen taban bulabilmekte ve bir çok kurum ve kuruluş buradan haksız kazançlar elde edebilmektedir.

  Dil okulu Size avrupa standartlarında sunulması gereken dil eğitimini 120-144 saat aralağında dahi sunmaz. Dil okulu^te her bir Kur 160 ders saatinden oluşur. sadece bu bile Dil okulu'in İngilizce eğitiminize ne denli önem gösterdiğinin bir delilidir.

  Bu bilinç içinde eğitim alacağınız markaları tetkik etmeniz sonuçlarını ön görerek bedeline ve zamanına evet demeniz önemli olacaktır. Son bir örnekle noktalıyoruz...

  Dil okulu 2+1 Kur Eğitim Süresi 480 ders saatidir ve bu anlaşmada öğrenci toplamda AB dil kriterlerine göre 3 Seciye ilerleyecektir

  X-Y-Z Kurumlarında sırasıyla X=416- Y=216- Z=216 saat ders alabilecekken arada en az 70 saat ile 270 saat farkı nasıl anlamamız gerekir.

  Merak edilmesi Gereken Sorular:

  1- Bir kur eğitiminiz neye denk geliyor?
  2- Bir kur eğitiminiz kaç saatten oluşuyor?
  3- Bir kur ingilizce için kaç tl ödemeliyim?
  4- Yabancı eğitmenleriniz var mı? varsa ne kadar eğitime katılıyorlar?
  5- Ek Dersleriniz nelerdir?
  6- Akademik İngilizce eğitimi talebime cevap bulabilecekmiyim?
  7- Eğitimim başlamazsa haklarım nelerdir?
  8- Eğitimimi dondurabilirmiyim?
  9- Kur tekrar hakkım var mı varsa nasıl?
  10- Online destek sunuyormusunuz? ücretli mi?
  11- Kimlerle eğitim alacağım?

  Dil okulu İngilizce Kursu Araştırmalarınızda ayrıntılara dikkat etmenizi cebinizi ve en önemlisi ZAMANINIZI korumak adına doğru seçim yapmanızı diler.

  Şimdi Dil okulu İngilizce Eğitim Dünyasına sizleride bekliyoruz.  HTML-Kodu:
  <body onselectstart="return false" ondragstart="return true">

 2. #2
  Administrator Array
  Üyelik Tarihi
  May 2008
  Mesajlar
  134
  Rep Puanı
  10

  Ynt: İngilizce Kursu Ararken

  benimde biraz kafam karıştı okurken x/y/z felan... işin özü böldüğünüzde saate ne kadar ödeme yapıyorsunuz ve az saatle nasıl oluyorda 1 kur veriyorsunuz?
  1 kur 1 kura eşit gelmiyorsa neye eşit geliyor?
  valla haklısınız "0" dan ingilizceye başlamak istemezdim... hehe
  adamın aklı karıştığından kursa gitmek istemez canı...
  HTML-Kodu:
  <body onselectstart="return false" ondragstart="return true">

 3. #3
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Jan 2011
  Mesajlar
  8
  Rep Puanı
  0

  Ynt: İngilizce Kursu Ararken

  benimde kafam karıştı ama anlatılanı anladım sonunda. neymiş? paranla kaç saat eğitim alıyorsun... bu hesabı yapamayan varmıdır acaba sayın misafirler. yani bu hesabı yapmayan kazıklanır zaten

 4. #4
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Nov 2010
  Mesajlar
  25
  Rep Puanı
  0

  Ynt: İngilizce Kursu Ararken

  ayrıca önemli olan öğretmenlerin yeterliliği. yabancı hocaların milliyeti ve bilgisi. ben olsam sertifikasını görmek isterim gittiğim dersanenin hocalarının

 5. #5
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Mar 2011
  Mesajlar
  8
  Rep Puanı
  0

  Ynt: İngilizce Kursu Ararken

  Bence kurs belirlerken herşeyi aynı anda sağlayan kursları tercih etmek gerekir. Ekonomik, başlangıç düzeyinde Türk eğitmenlerle, ileri düzeyde ise yabancı öğretmen ağırlıklı olan, güleryüzlü insanlarla çalışan ve her öğrenciye aynı fiyatı sağlayan kursu seçmek en iyisidir bence.

 6. #6
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Jun 2011
  Mesajlar
  10
  Rep Puanı
  0

  Ynt: İngilizce Kursu Ararken

  Katılıyorum telaffuzun gelişmesi için yabancı hoca şart fakat ilk başta yerli olup gramer almak daha iyi

 7. #7
  Member Array
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Mesajlar
  50
  Rep Puanı
  0
  Eğitim göreceğiniz İngilizce kursunu seçerken, çoktan seçmeli veya essay tarzı seviye tespit sınavı uygulayan kurumları tercih etmeniz sizin için bir avantaj olacaktır. Bu tür kağıt üzerinde gerçekleşen sınavlar size düşünme süresi verir ve İngilizce seviyenizi daha objektif bir şekilde ölçer. Speaking baz alınarak yapılan sınavlar gerçek seviyenizi ölçmez. Kabul etmek gerekir ki İngilizce'yi ne kadar iyi bilsek de konuşmaya gelince zorlanabiliyoruz. Bir iş başvurusuna gittiğinizi ve size "İş yerinde başarı sizce nedir?" tarzında bir soru sorulduğunu düşünün. Bu soruyu Türkçe yanıtlarken bile düşünme süremiz olmadığından dolayı çok zorlanırız. Ancak yeterli süre verilip, bir yazı istendiğinde daha başarılı oluruz. İngilizce'yi ne kadar iyi bilirsek bilelim, Speaking için çok daha farklı beceriler gerektiğini unutmayalım. İngilizce seviyeniz ne kadar doğru saptanırsa, sizin için o kadar başarılı bir eğitim süreci gerçekleşir.

 8. #8
  Member Array
  Üyelik Tarihi
  Sep 2012
  Mesajlar
  68
  Rep Puanı
  8
  Arkadaslar ıngılızce kursu ararken her sevıyede verılen ders saatıne onem vermelısınız bence..ornegın a2 elementary sevıyesı genel standartlarda 120 saatte tamamlanıyor bunun uzerınde ders veren bır kurum bulursanız kacırmayın derım.cunku ıngılızceye ne kadar vakıt ayırır cok ders alırsanınz bu ogrenmemız acısından cok ıyı olur dıye dusunuyorum

 9. #9
  Member Array
  Üyelik Tarihi
  Dec 2011
  Mesajlar
  73
  Rep Puanı
  9
  Ders saati ve bana kalırsa ekstra ne verilebiliyor. Aynı zamanda uçuk bir eğitim sistemi yoksa referans varsa bana göre bu daha mantıklı ve tercih edilmesi gereken bir yer demektir. Bu konuda Just english, Infolang, dialogue kendinden sürekli bahsettiriyorlar bunlarla konusmak gerekir. Hepsinin hemen hemen her yerde şubesi var. Just ve Infolang' a giden tanıdıklarımda var memnunlar bence gidip görüşülebilir..

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Benzer Konular

 1. İngilizce kursu seçerken dikkat!!
  Konuyu Açan: moe101, Forum: TOEFL.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 07-07-2011, 01:26 PM
 2. Cevaplar: 7
  Son Mesaj : 01-31-2011, 06:36 PM

Bu Konuyu Paylaşın !

Bu Konuyu Paylaşın !

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok.
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73