NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?
Başvuru için izlenecek adımlar

1.IELTS’İN HANGİ VERSİYONUNA GİRMENİZ GEREKTİĞİNİ BELİRLEYİN

a. Akademik
b. Genel Eğitim

2. SINAV TARİHİ VE SON KAYIT GÜNÜNÜ ÖĞRENİN

Kayıtlar sınav gününden en geç 4 hafta öncesine kadar kabul edilir
Kontenjan olduğu takdirde, sınav tarihinden önceki 3. hafta içinde sınavlar departmanından alınan onay ile gerçekleşen başvurular gecikme bedeline tabii tutulur.

Gecikme Bedeli: £30

3. IELTS SINAVI BAŞVURU ÜCRETİNİ British Council Banka hesabIna yatIrIn:

2010 IELTS Test ücreti £120

* LÜTFEN KAYIT FORMUNUZU GÖNDERMEDEN ÖNCE SINAV ÜCRETİNİ YATIRIN.
SINAV ÜCRETİ ÖDENMEDEN YAPILAN BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYECEKTİR.

£ (Sterlin) Hesabı
Is Bankası
Beyoğlu Şubesi
Şube Kodu: 1011
Hesap No: 3150992
Swift Code: ISBKTRIS
IBAN CODE: TR160006400000210113150992

Dekontun açıklama bölümüne mutlaka şu bilgileri yazdırın: Adınız, Soyadınız, gireceğiniz sınav tarihini ve IELTS sınav ücreti ibaresi

4.SİTEMİZDE YERALAN ELEKTRONİK IELTS BAŞVURUSUNU EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE TAMAMLAYIN, 10 KB’I geçmeyecek BİR adet RESMİNİZİ ekleyerek bİze gönderİn ve ORJİNAL başvuru formunu sInav günü teslİm edİlmek üzere doldurun

Orjinal başvuru formunun doldurularak sınav günü teslim edilmesi gerekmektedir.

Elektronik başvurunuzu gönderdikten sonra 3-5 gün içerisinde, formda belirtmiş olduğunuz email adresine aday numaranız ile beraber kayıt onayınız gönderilecektir

Elektronik IELTS başvurunuzu tamamladıktan sonra ve sınava gelmeden önce “Adaylara Uyarılar” dökümanını (sadece İngilizce) indirerek okumuş olduğunuza emin olunuz.

3-5 gün içerisinde kayıt onayınız email adresinize gelmezse lütfen bizi 212 355 5657 numaralı telefondan arayın.

Sınav tarihine bir hafta kala, web sitemizden aday numaranız ile yazılı ve sözlü sınav tarihlerini, saat ve yer bilgilerini öğrenebilirsiniz. IELTS Sınavınızın sözlü bölümü, yazılı tarihinden bir kaç gün önce yada sonra yapılabilmektedir. Dolayısıyla, tarih&saat&yer bilgilerinizi web sitemizden zamanında kontrol etmenizi rica ederiz.

Önemli Hatırlatma
IELTS SÖZLÜ VE YAZILI SINAV GÜN, YER VE SAAT BİLGİLERİ ADAYLARA EMAIL İLE GÖNDERİLMEMEKTEDİR. ADAYLARIN, KENDİLERİNE ONAY EMAILI İLE GÖNDERİLEN ADAY NUMARALARINI KULLANARAK, SINAVA BİR HAFTA KALA, WEB SİTESİNDEN BİLGİLERİNE BAKMALARI GEREKMEKTEDİR
BRITISH COUNCIL SÖZLÜ SINAVINI KAÇIRAN ADAYLARDAN SORUMLU DEĞİLDİR


ONLINE BAŞVURU FORMUNUZA YÜKLEYECEĞİNİZ FOTOĞRAF TEST SONUÇ RAPORUNUZDA KULLANILACAKTIR.

LÜTFEN YÜKLEYECEĞİNİZ FOTOĞRAFIN AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞ KURALLARA UYGUNLUĞUNDAN EMİN OLUN. UYGUN OLMAYAN FOTOĞRAFLAR İLE GÖNDERİLEN BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYECEĞİNDEN KAYIT ONAY SÜRENİZİ UZATACAKTIR.

Fotoğraf Standartlarında Önemli Değişiklik: 1 Ocak 2010 tarihi itibari ile IELTS başvurularında kullanılacak olan fotoğrafların sadece boyundan yukarısını kaplayacak şekilde ön cepheden ve gözlüksüz olması gerekmektedir. Bu şartlara uymayan fotoğraflı başvurular kabul edilmeyecektir. 31 Aralık tarihine kadar kayıt yaptıran adaylar bu kural değişikliğinden etkilenmeyecektir.

Boyut

Fotoğrafın büyüklüğü maximum 100KB olmalıdır.

Potoğrafınız jpg formatında ve kare olmasına özen gösteriniz.

İçerik

Katılımcının yüzünün tamamı, boynu ve omuzlarının görünüyor olması ve ön cepheden düzgün, gülümsemeyen ifade ve gözlerin açık olması ve kameraya yönelmiş olunması zorunludur. Katılımcının vücudunun omuz aşağısındaki herhangi bir bölümü görünmemiş olmalıdır. Fotoğraf diğer nesneleri ya da fazladan insan görüntüsü içermiyor olmalıdır. Katılımcı fotoğrafta dikey olarak yerleştirilmiş olmalıdır.

Fotoğraf, katılımcının son 6 ay içinde çektirmiş olduğu yeni bir fotoğrafından alınmış olmalıdır.

Baş Pozisyonu

Katılımcı doğrudan kameraya bakmalıdır.

Başın, yukarı, aşağı ya da yanlara bakmıyor olması gerekir.

Arka plan

Kişi, düz, açık renkli ve kişinin ya da arkaplanın gölgesinin bulunmadığı bir arkaplanla çevrelenmiş olmalıdır.

Odak/Çözünürlük

Bütün yüz ortaya odaklanmış olmalı.

Düzgün yüzün nitelikleri kolayca ayırt edilebilir olmalı.
British Council sınav hizmetlerinden sorumludur. Ancak, kontrolümüz dışında meydana gelebilecek gecikme ve iptallerden sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda, en kısa sürede, normal hizmet işleyişine dönmek için gerekli tüm gayret gösterilecektir.

http://www.britishcouncil.org/tr/tur...r-to-ielts.htm