Yıllardan beri okullarda ingilizce eğ**imi görüyoruz. Bu da yeterli gelmiyor, özel ingilizce kurslarına katılıyoruz. Onca emek verdikten ve zaman harcadıktan sonra neden istediğimiz seviyede ingilizce öğrenemiyoruz. Neden istediğimiz gibi akıcı ingilizce konuşamıyoruz?
İşte bu yazımızda, yukarıdaki soruların cevabını bulacaksınız. Aşağıda, hızlı ingilizce öğrenme tekniklerini uygulayarak verimliliğinizi nasıl arttıracağınızı açıklamaya gayret edeceğiz.Süper Hızlı İngilizce Öğrenin

İngilizce öğrenirken gramere değil, içeriğe odaklanın. İçerik derken neyi kastediyorum? Yani, iletişime ve anlamlı bilgiye odaklanarak ingilizce öğrenin. Birçok okul ve çoğu öğrenci, dilin mekanik kısmına odaklanırlar. Onlar fiillerin yapılarını çalışırlar. Edatları, zarfları ve kuralları çalışırlar. Sanki ölü bir şeymiş gibi, dili analiz ederler. Tüm bu geleneksel teknikler çözümseldir, anal**iktir. Ama ingilizce, analiz edeceğiniz ölü bir şey değildir. O yaşayan bir dildir. İngilizce bir iletişim aracıdır.
Beyniniz, yaratılışı **ibariyle dil öğrenme konusunda harikadır. Beyniniz dil öğrenmeye uygun yaratılmıştır. Fakat dili, beyninizin alışık olduğu yollardan öğrenmelisiniz. Beyninizi kurallarla sıkarsanız, yavaş öğrenirsiniz. Dili analiz etmeye çalışırsanız yavaş öğrenirsiniz. Ders k**aplarını çalışır ve bir sürü test çözmeye kalkarsanız yavaş öğrenirsiniz.
Beyniniz süper hızlı ingilizce öğrenme makinesidir. Onu doğru kullanırsanız çok hızlı öğreneceksiniz. İşte size beyninizi mutlu ederek çok hızlı ingilizce öğrenme teknikleri:
Hikayelerle ingilizce öğrenin. Beynimiz hikayeleri çok sever. İşte bu, en eski ve en doğal iletişim kurma şeklidir.
Yapıya değil, anlama odaklanın. Bir başka deyişle, gramer kurallarına takılmayın. Onun yerine anlama ve anlamış olmaya odaklanın.
İngilizcenin müziğini dikkatlice dinleyin. Telaffuzu geliştirmek için, İngilizce konuşanların tonlamalarını çok dikkatli dinleyin. Tıplı müzik dinliyormuş gibi dinleyin.
Sevdiğiniz konuları seçip çalışın. Sadece ilginizi çeken, hoşunuza giden, anlamlı bulduğunuz ve sizi eğlendiren şeyleri okuyun ve dinleyin. Çalıştığınız şey size zevkli gelmiyorsa, başka bir şey bulup çalışın.
Kolay okuma parçaları okuyun, ders k**apları değil. Tekrar ediyorum, beynimiz hikayeleri sever, sıkıcı ders materyallerinden nefret eder. Ders k**aplarını yakın g**sin. Onların yerine kolay, eğlenceli ve ilginizi çeken k**aplar okuyun. Bol bol okuyun.
Arkadaş edinin, gruplara katılın. İngilizce iletişim içindir. Öyleyse diğer ingilizce konuşanlarla iletişim kurun. Yanlış yapmayı hiç kafanıza takmayın. Gramer kurallarını kafanıza takmayın. Sadece rahat olun ve iletişim kurun.
Gülümseyerek, eğlenerek, anlamlı konulara odaklanarak beyninizi mutlu edeceksiniz. Ve mutlu beyinler çok hızlı öğrenir. Beyninize dost olan işte bu stratejileri kullanarak, ingilizce konuşma gelişiminizi 2-4 kat daha hızlı arttırın. Eğlenmenize bakın ve akıcı ingilizce konuşun.