Diğer Hizmetlerimiz: ingilizce Kursu |  Toefl Kursu |  Toefl Kursu |  Toefl Kursu |  Yds Kursu |  Toefl |  izmir ingilizce kursu
Rusça Kursu |   Bursa ingilizce Kursu |  ispanyolca Kursu |  ielts Kursu |  Toeic Kursu |  Proficiency Kursu |  Gmat Kursu


İngilizce Kursu
Toplam 14 Sayfadan 14. Sayfa BirinciBirinci ... 4121314
Toplam 209 sonuçtan 196 ile 209 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Toefl da Çıkmış Sorular

 1. #196
  Senior Member Array
  Üyelik Tarihi
  May 2009
  Mesajlar
  312
  Rep Puanı
  22

  Ynt: Toefl da Çıkmış Sorular

  genelde bu sinavdan ciktiginda eger kafan allak bullaksa sank fatmagulun sucu ne 2 yı cekmıssen ıyı gelıyor
  www.tomatopastes.eu

 2. #197
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Apr 2011
  Mesajlar
  24
  Rep Puanı
  0

  Ynt: Toefl da Çıkmış Sorular

  fatmagülü tanımam ne yaptığını bilirim ne suçunu

  allak bullaksa kafam 60 alırmıyım ki?? bu sınavda beklenti üzeri mi alırsın genelde yoksa altında mı? sınırda bir sonuç bekleyen biri olarak soruyorum bunu....bana kalsa 55 - 60 gibi birşey gelir.....

  sınav stresi nedir unutmuştum umarım başarabilirim

 3. #198
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Aug 2011
  Mesajlar
  1
  Rep Puanı
  0

  Ynt: Toefl da Çıkmış Sorular

  [quote=primusinterpares ]
  kurs arkadaşlarıma yolladığım, 7 ağustos sınavı içeriği ve sınavla ilgili bazı yaklaşımlar... umarım ihtiyacı olan herkese faydası dokunur.

  merhaba herkese;

  öncelikle sınavımın ii geçtiğini, writing'ten ihtiyacım olan puanı alacağımı düşündüğümü belirterek başlayayım. sınav içeriğine geldiğimde:

  reading:
  bana göre sınavda çıkan metinin özellikleri (anlaşılırlığı-paragrafların bağlantısı-kullanılan cümle yapıları) bağlamında toefl'a en yakın kaynak kaplan. ancak kaplan'ın zor yanı olan, soruların parça içindeki hiçbir paragrafa referans vermemesi, cümle yerleştirme sorularının birkaç paragrafa yayılması veya ayrıntıları isteyen sorular gibi soru tipleri mevcut değil toefl'da. yani soru tipleri bakımından cambridge daha yakın gerçek sınava. kelime soruları ise barron ve kaplan karışımı olarak nitelenebilir. barron'da çıkan cambridge ve kaplan'a göre nispeten daha beylik kelime sorularının aynısı toefl için geçerlidir. benim girdiğim sınavda kelime soruları daha ziyade bu tipteydi, başka bir deyişle. fazla kullanılmayan kelimelerin istendiği sorularda ise kaplan'da olduğu gibi cevap şıkları tanıdık kelimelerden oluşturulmuş. bu nedenle ilgili bölümün neyden bahsettiğini anlamınızı istiyor.

  benim bahtıma "kısa seçenek" çıktı, reading'de. yani 3 parça mevcuttu. sınava girmeden önce her ne kadar; özenle sona sakladığım, ets'nin kendi kitabındaki son okuma parçasının sorularını tam ve doğru olarak cevaplandırdıysam da, ilk okuma parçası benim için tam bir felaketti. stres faktörü dolayısıyla çok büyük bir konstanrasyon eksikliği çektim. sanki ilk defa toefl çözüyor gibiydim. iddia edebilirim ki, bu parçanın "çocuk gelişimi üzerine çeşitli görüşlerin tartışıldığı" bir makale olduğundan başka hiçbir şey anlamadım. dolayısyla cevaplarımın çoğu mantıktan çok, "sallamaya" dayandırıldı. nasıl yaparsınız, ne edersiniz bilmiyorum ama, demem o ki; stresten kesinlikle uzak durun ve konsantrasyonunuzu yüksek tutun. zira, 2. (soğukkanlı-sıcakkanlı hayvanların hayatta kalmaları ile ilgili bir metin) ve 3. (insanların tarımsal hayata geçişleri ile ilgili bir metin) parçalarda kendimi toparlayıp; soruların hepsine bilerek ve mantığımı kullanarak cevaplar verdim. çünkü çıldırmış gibi aynı aynı cümleleri tekrar tekrar okuyup, kalan zamana bakıp panik yapma endişesinden kurtulmuştum.

  açıkçası ilk parçada ne yaptığımı hiç bilmediğimden kaç puan alacağımı kestiremediğim bir bölüm. sınavdan önce puan bankam olarak gördüğüm, bu kadar güvendiğim bir yerden fire vermenin burukluğu ile geçtim listening'e.

  listening:

  kaplan gene hem hız, hem de anlatım itibariyle bu bölüme benzeyen bir şekildeydi. lakin sorular kaplan'ın istediklerinden çok daha kolay, ayrıntılardan çok pasajın ana görüşlerinin istendiği biçimdeydi. toefl'ın bir diğer farklı yanı ise pasajların bir nebze daha kısa olmaları. burada barron'u anmadan edemeyeceğim. eğer baron'un uzun listening-tam testini yapacak kadar enerjiniz varsa toefl'ın şartları sizin kondisyonunuz için çocuk oyuncağı olacaktır. aynı zamanda eğer barron'un uzuuuuun listening'inden 25 civarı puanlar alıyorsanız, bu bölümden korkmanıza ikinci kez hiç gerek yoktur.

  tavsiyelere devam edersek, listening'in en önemli yanı kafanızın tamamen pasajda olması ve kendinizi dinleme için hazırlamış olmanız. bunu yaptığınız taktirde sınavın en kolay bölümü diyebilirim. 2. önemli nokta not alırken kulağınız ve beyniniz arasındaki bağlantıyı kesinlikle koparmayın. yani bir makine gibi not almaktan çok, pasajı anlamak için not alın. 3. ve son öneri not alırken kısaltma mutlaka kullanın ve çeşitli simgelerle üst başlıklar, bunlara ait alt başlıklar ve örnekleri belirginleştirin. bu sistematik hem pasajdan kopmayarak not almanızı, hemde soru aşamasında aldığınız notları kolaylıkla kullanmanızı sağlıyor.

  içeriğe geldiğimizde 9 adet pasaj olduğu için hepsini hatırlamam zor lakin genel olarak çok uçuk konular çıkmadı diyebilirim.

  speaking:

  speaking kısmı şu ana kadar yaptığım en iyi perormansa sahne oldu benim için. soruların içerikleri:

  1. tarihten sizi etkileyen bir olayın, sizi neden etkilediğini anlatmanızı isteyen bir soruydu.
  2. kişilik ile giyilen kıyafet arasında bir bağ var mıdır diyerek cevabınızın nedenlerini istiyordu.
  3.yeni bir ders seçme yönetmeliğinin içeriğini okumanın, ardından iki öğrenci bu konu hakkında konuşuyordu ve yeni yöntemi beğenmediklerini beyan ediyorlardı.
  4. doğrudan olmayan öğrenme stili kavram olarak tanılmanıyor. ardından prof bu konuyu bir örnekle açıklıyordu.
  5.yanlış bir ders seçimi sonrası, mezun olmayacağını öğrenen bir öğrencinin; bu durumu çözmek için önünde olan iki seçneği iredelemeniz bekleniyordu.
  6.gözümüzü koruyan organ ve sistematiklerden iki tanesi örneklendirelerek açıklanıyordu.

  rahatlık çok çok önemli bu kısımda. eğer rahat olamazsanız, hazırlanma zamanı bir nefes anı kadar çabuk geçtiği gibi konuşurken de daimi bir hata zincirinin içinde boğulursunuz. bu kadar açık. ilkin rahat olun. ikinci olarak tıpkı birinci writing gibi tüm sorulara ait bir kalıbınız mutlaka olsun. bu şekilde hem zamanın öneli bir kısmını bu kalıpları kullanarak etkin bir biçimde geçirsiniz hemde konuşmanız anlaşılır ve organize olur. son olarak hazırlık anın kesinlikle ama kesinlikle konuşucağınız şeyleri yazmaya çalışarak (zaten beceremezsiniz!) heba etmeyin. bu zaman diliminde, oluşturduğunuz kalıpların arkalarını dolduracak nedenler ve örneklere ait anahtar kelimeleri yazmanız sizin için çok daha iyi.

  son olarak bence hiçbir kitabın speaking kısmı, toefl kadar kolay değil. tekrar: rahat olun!

  writing:

  1. mars yolculuğu üç sebebten imkansızdır. mars yolculuğu üç sebeten imkanlıdır. bu kadar basit. hem reading hemde listening'e yeterince hakimdim. farz edelim; küçük nüanslar kaçmış bile olsa 4'ten aşağıya almam büyük süpriz olur. hem readin pasajı hem listenin oldukça tanıdık kelimelerden oluşuyordu. tavsiye edebileceğim şey; ilkin reading'i çok ama çok iyi anlamanız. verilen zaman parçayı iki kez okumaya bile fazla fazla yetiyor. bu sebeple fazla panik yapmadan, hiç bir cümleyi atlamadan (üç ana paragrafta bulununalar bilhassa) parçayı okuyun ve her noktayı anladığınıza emin olun. listening'te daha önce söylediğim bir noktayı kesinlikle unutmayın not alırken aklınız ile kulanığınız uyumlu çalışsın; kaleminiz algınızın önüne kesinlikle geçmesin...

  2. aileler son dönemde çocuklarının geleceğe dair kararlarına çok karışır oldular. sizce doğru mudur? bu bölümle ilgili tek tavsiyem tavsiyem yok , klavyenize beyninize kurban... ben 310 kelimeyi ancak buldum; lakin zannediyorum buradan da bir 4 gelecek.

  s

 4. #199
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Aug 2011
  Mesajlar
  22
  Rep Puanı
  0

  Ynt: Toefl da Çıkmış Sorular

  20 ağustos sınavı

  ben bilge adam başıktaş avm de girdim
  reading istediğim gibi performans gösteremedim. zor du ve 5 reading geldi, yada ben son anda soluk soluğa sınava girdiğim için ve mikrofam başta çalışmadığı için konsantre olamadım, listening ilk kısım ena değil ama ikinci bölüm zor du. speaking ve writing kolaydı. sonuç olarak kötü geçti. yani çok fazla iki şık arasında kaldım.

  bir kaç tavsiye,

  ben kaplanda hiç zorlanmadım ama cambridge sorularıyla adamı orluyor, özellikle readingte ben cambridge tavsiye ederim. kaplan da iyidir ama çok detaylı değil.

  bence en önemli konu ses. sesli ortamda dinleme yapabilmeye ve not almaya alışmak. bu çok önemli. benim gibi konsantrasyon probleminiz varsa yandınız. televizyon yada radyo açıkken dinleme alıştırmalarını yapın. çünkü hangi sınav merkezine giderseniz gidin az veya çok gürültülü bir ortam ve yüzde 80-90 siz listening yaparken biri speakin yapıyor olucak. bu çok önemli bence

  eski toefl sorularını çözün 92 yılından toefl ibt sınavına kadar çıkmış olan eski tip sınav sorularını bitirin. ben bu soruları sınavı almama çok az vakit kala buldum ve çalışamadım. ama çok yaralı olur diye düşünüyorum.

  speaking te belli kalıplar ezberleyin
  writingte hızlanmak için bol bol yazın
  ve bir şey daha çok önemli, klavye amerkan klavye virgil ile i harfı farklı yerlerde. özellikle bu iki harf yüzünden dünya kadar zaman kaybettim, writing alıştırması yaparken amerkan klavye ye değiştirin ayarları.

  bir de kulak tıkacı götürün yanınızda ses için belki kullanabilirsiniz.

  hatırladığım sorular,

  reading te bir kuşun göçüyle ilgili bir article vardı, american tribes ile europen settlers ile ilgi bir article,

  speakingte
  okuduğunuz iki okulu kıyaslayın ve farkını belirtin gibi bir şey

  adamın arkadaşı gelecek aynı anda okulda konuşma var nereye gideceğini bilmiyor
  çocuklarda egocentrism ve bunu örnekle açıklayan prafösör.
  okul 4. sınıflara lockerları kullandırack sadece, kız arıza çıkarıyor bizde isterik , bizim başımız kelmi diyor. ve lockerların yeri yanlış orda olmaz başka yerde olmalı diyor

  writting
  reading diyorki bu duvar resimleri avcılık ile ilgili, lecturer çok biliyor arkadaş halt etmiş sen diyor bak aha adam yatıyor resimde ne alaka avcılıkla falan hem o taktıkları hayvan kafaları avcılıkla alakalı değil onlar ayin yapıyor o kafalarla falan diyor.

  2. soru, işletmelr çalışanlara yatırım yapmalımı neden?
 5. #200
  Administrator Array
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  1,125
  Rep Puanı
  10

  Ynt: Toefl da Çıkmış Sorular - 20 Ağustos 2011 Toefl Soruları

  makme paylaşımın için teşekkür ederiz. inşallah istediğin puanı alabilirsin....

 6. #201
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Jan 2009
  Mesajlar
  16
  Rep Puanı
  0

  Ynt: Toefl da Çıkmış Sorular

  prs_bacteria sınav sonucun nasıl geldi? Merak ettim

 7. #202
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  3
  Rep Puanı
  0
  bu başlık gayet faydalıymış ama 2011 den bu yana durmuş başka bir başlığa mı yönlendirildi bulamadım da devamını bilen yol göstersin lütfen

 8. #203
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Dec 2014
  Mesajlar
  2
  Rep Puanı
  0

  Merhaba kitapları satıyo musunuz eğer uygun gelirse ben almak isterim?

  Alıntı zuhre77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ARKADASLAR BEN TOEFL SINAVINI HALLETIM..DARISI BASINIZA....ELIMDE TERTEMIZ AMERIKADAN ALDIRDIGIM ORJINAL TOEFL KITAPLARIM VE CD LERIM VAR...DUNYANIN EN IYI TOEFL KITAPLARI VE CDLERI...EGER ILGILENEN OLURSA HEPSINI TOPLU OLARAK VERECEGIM..TEK TEK SATMIYORUM...
  1-DELTA KEY TO THE NEXT GENERATION TOEFL TEST
  2-DELTA KEY TO THE NEXT GENERATION AUDIO CDS
  3-DELTA KEY SIX PRACTICE TESTS
  4- 400 MUST HAVE WORDS FOR TOEFL MC GRAW KITAP
  5-MC GRAW HILLS LISTENING CD
  6- MC GRAW HILLS VOCABULLARY CD
  7- CRACKING TOEFL IBT WITH CD
  8-APPLE IPOD TOUCH 8 GB (2ND GENERATION )
  9- ETS TOEFL NEW TOEFL
  HEPSINI BI USA DAN AMAZONDAN ALDIRDIM.....
  Merhaba kitapları satıyo musunuz eğer uygun gelirse ben almak isterim?

 9. #204
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Sep 2014
  Mesajlar
  3
  Rep Puanı
  0

  Gercek Toefl IBT sinavlari

  Alıntı zelif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhaba kitapları satıyo musunuz eğer uygun gelirse ben almak isterim?
  MERHABALAR, arkadaslar bende sizin gibi TOEFL sinavina giren birisi olarak gercek sinavin nasil oldugunu merak ediyordum. Uzun uraslar sonucu cok makul fiyata 33 gercek FULL toelf sinavinin programini Iranli bir master ogrencisinden edindim. Kendisi sadece bu programdan calisarak 111 aldi. Keza bende Ocak 20 gibi TOEFLa girecegim. Bu programi sadece 40 TLye benden edinebilirsiniz. Pazarlik sunnettir.

  Program ozellikleri [ Program deneme degil GECMISTEKI GERCEK TOEFL SINAVLARININ AYNISIDIR.

  Boyut :1 gb
  Icerik : Reading-Listening-Speaking-Writing
  Sinav Sayisi: 33
  Cost:40TL [inanin 33 sinava 40tl hicbirsey!!!!]
  Hediye: Barrons Cd, Kaplans Cd, Cambridges Cd, Longmans Cd, Novas TOEFL IBT PDF + Deamon Tools [ Direk link ile hepsini indirebileceksiniz]

  Dipnot: Samimi soyluyorum ben bu dokumani bulmadan once barron delta longman ets ve kaplandan calisip kasimda 1 defa toefla girip 75 aldim. Bu kaynaklardan hicbirisi tum anlamiyla sinavi yansitamiyor. Ornegin bu saydigim kaynaklarin hicbirinin soru tipi Toefla yakin deil, toeflin sorulari cok kaliteli, sadece Longmanin integrated speakingleri yakin, kaplanin da Listeningni yakin ama sadece parcalari; keza sorular yine alakasiz Toelfdan. Ogrenci oldugum icin Toefl sinavinin parasi cok agir geliyor. Dolarin hali de malum, bu sekilde hem siz cok makul fiyata faydalanacaksiniz hem ben biraz olsun maddi birikimle ustune koyup sinava girebilecegim. Ilgilenen arkadaslar mesaj atabilirler. iyi gunler
  Attached Images Attached Images
  Konu Falcon2189 tarafından (12-21-2014 Saat 10:05 PM ) değiştirilmiştir.

 10. #205
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Dec 2014
  Mesajlar
  2
  Rep Puanı
  0
  Alıntı Falcon2189 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  MERHABALAR, arkadaslar bende sizin gibi TOEFL sinavina giren birisi olarak gercek sinavin nasil oldugunu merak ediyordum. Uzun uraslar sonucu cok makul fiyata 33 gercek FULL toelf sinavinin programini Iranli bir master ogrencisinden edindim. Kendisi sadece bu programdan calisarak 111 aldi. Keza bende Ocak 20 gibi TOEFLa girecegim. Bu programi sadece 40 TLye benden edinebilirsiniz. Pazarlik sunnettir.

  Program ozellikleri [ Program deneme degil GECMISTEKI GERCEK TOEFL SINAVLARININ AYNISIDIR.

  Boyut :1 gb
  Icerik : Reading-Listening-Speaking-Writing
  Sinav Sayisi: 33
  Cost:40TL [inanin 33 sinava 40tl hicbirsey!!!!]
  Hediye: Barrons Cd, Kaplans Cd, Cambridges Cd, Longmans Cd, Novas TOEFL IBT PDF + Deamon Tools [ Direk link ile hepsini indirebileceksiniz]

  Dipnot: Samimi soyluyorum ben bu dokumani bulmadan once barron delta longman ets ve kaplandan calisip kasimda 1 defa toefla girip 75 aldim. Bu kaynaklardan hicbirisi tum anlamiyla sinavi yansitamiyor. Ornegin bu saydigim kaynaklarin hicbirinin soru tipi Toefla yakin deil, toeflin sorulari cok kaliteli, sadece Longmanin integrated speakingleri yakin, kaplanin da Listeningni yakin ama sadece parcalari; keza sorular yine alakasiz Toelfdan. Ogrenci oldugum icin Toefl sinavinin parasi cok agir geliyor. Dolarin hali de malum, bu sekilde hem siz cok makul fiyata faydalanacaksiniz hem ben biraz olsun maddi birikimle ustune koyup sinava girebilecegim. Ilgilenen arkadaslar mesaj atabilirler. iyi gunler
  Peki bu programın adi ne?

 11. #206
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Dec 2015
  Mesajlar
  6
  Rep Puanı
  0
  Eğer kursa gitmek yerine kendiniz çalışmaya karar verdiyseniz,
  Örnek TOEFL Speaking sorularını, sınavda olduğu gibi, mikrofonunuza konuşarak cevaplayabilirsiniz.
  Ayrıca, verilmiş cevapları ve notunuzu yükseltecek stratejileri öğrenebilirsiniz.
  TOEFL Speaking: TOEFL-Speaking.com - TOEFL Speaking Practice

 12. #207
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Dec 2015
  Mesajlar
  6
  Rep Puanı
  0
  Eğer kursa gitmek yerine kendiniz çalışmaya karar verdiyseniz,
  Örnek TOEFL Speaking sorularını, sınavda olduğu gibi, mikrofonunuza konuşarak cevaplayabilirsiniz.
  Ayrıca, verilmiş cevapları ve notunuzu yükseltecek stratejileri öğrenebilirsiniz.
  TOEFL Speaking: TOEFL-Speaking.com

 13. #208
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Apr 2016
  Mesajlar
  1
  Rep Puanı
  0
  Hello everyone, I had my toefl exam yesterday , it went okay. Even though I took a toefl course in Just English and it was great but it is not enough , you should practice and repeat everything at home , the toefl exam requires a high level of english. There are 4 sections in the toefl exam ; reading , listening , speaking and writing . Before the exam , make sure your mind is thinking english , have breakfast and wear comfortable clothes, have a good night sleep before the test, just relax and rest make sure to bring all your indentifications . The first section is the reading you have the opportunity to go back to each question and chech your answer again, you should not read the whole passage , you do not have enough time to do that . First of all you should read the first few sentences , so that you get an idea about the topic . Then you should start reading each question and searching in the passage for it's answer..Two skills are required to get higher grades such as skimming and scanning , because a great amount of time is spent trying to find the right answer for each question . But put in mind that every answer for each questions is mentioned in the reading passage .In fact , to improve your reading skills you should read novels, magazines , newspapers ... Try to learn new vocabulary .After a while , you will get used to these techniques which make your reading much easier and faster , and help you manage your time during your test . In the listening section you can go back to each question to check your answer only if it is in the same task , firstly you should adjust your headsets volume and make sure that they are working correctly so that you can listen to every details and feel comfortable and relaxed .The listening section is about listening to a lecture or a conversation and then try to answer some questions about what you have just listened to .And the best way to answer all these question correctly is to have backup informations that are connected to your answer and the way to do that is to take effective notes , because you will only listen to the listening passage once . You will not be able to listen to the listening passage again under any circumstances. You can improve your listening skills and note taking by listening to english music and try to write their lyrics or sentences, watch movies without subtitles and try to understand everything and write the most important things about the movie such as , the main topic , details about a problem that happened or might happen , some characteristics about something that has been mentioned . The best way to take effective and fast notes is to practice , the more you practice the better your notes will be and the less time you will spend answering . It might be difficult at the beginning but later on , it will get easier everytime and you will feel the diffrence a few weeks later . In the toefl exam , a high level of english is used , so to make sure you can understand everything the best way to do that is to had a large background and a huge vocabulary , so you can understand every single detail, in addition in the listening section you have 6 listening passage , one conversation and 2 lectures. Despite the fact that you should recognize and understand any accent .In the speaking section , time is the most important thing , you will be given a small amount of time to prepare your answer so you have to think fast and collect your ideas and informations .Make sure that you pronunciation is clear .You are given 6 tasks , you are asked to illustrate an experience that accured with you in the past or what would you prefer doing in the future , you will also be asked to say if you agree or disagree with a listening passage about a certain topic , nevertheless you will listen to a conversation between two students you will be asked to illustrate the problem and both point of vues , also you will be asked to read a paragraph and listen to a passage and explain both passages with reasons , the preparation time and the response time are different from each one of the 6 tasks , you should train your mind to think and react fast to any sort of topic, to do that you should have a large knowledge about any topic so you can speak fluently and coherently .You should not get nervous and think about your preparation time , on the contrary you should be preparing and thinking about you answer . The best way to do that is to talk in english as much as you can with a native english speaker , teacher , friend , relatives ... Last but not least , the writing section , Most people type by using the ‘hunt and peck’ method: you hunt (look) for the letter you need on the keyboard, and then peck (hit) it with a finger. When you learn touch typing, you will learn how to use all your fingers to to type without looking at the keyboard . It is a much faster method of typing, but it takes a lot of practice. Touch typing is not essential for the toefl, but it definitely helps you type faster. There are two writing tasks. When you start practicing this essay, don’t worry about time. Begin by taking as long as necessary to write a good essay.Once you are able to write a good essay, start timing yourself and getting faster at it, until writing a 300 word essay within 30 minutes does not even worry you .In the introduction you introduces your essay, and tells the reader your opinion and what you are going to talk about in your essay . In the body you should write 2-3 paragraphs that support your opinion , each paragraph one thought or idea , the first sentence of the paragraph should explain what the paragraph is mainly about , the rest of it should contain specific examples to illustrate your opinion . Lastly the conclusion , contains a paragraph that summarizes your essay . Keep it simple and be specific. Connectors and poncuation are so important , it will show a high level of english .


  I advise you to take the toefl course in Just English it helped me a lot , but it is not enough you should practice more at home by your own , practice makes perfect . You can also buy toefl books or check the official website , to practice and get an idea about the test .

 14. #209
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Aug 2017
  Mesajlar
  6
  Rep Puanı
  0
  faydalı oluyor mu?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Benzer Konular

 1. 10 Aralık 2010 Toefl çıkmış soruları
  Konuyu Açan: muludagg, Forum: TOEFL.
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj : 01-23-2011, 12:20 PM
 2. Toefl Speaking de sorular nasıl geliyor?
  Konuyu Açan: mehmetengin, Forum: TOEFL.
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj : 04-14-2010, 11:40 PM
 3. Toefl gercek olmayan sorular,,
  Konuyu Açan: melek3005, Forum: TOEFL.
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj : 11-26-2009, 08:33 PM
 4. TOEFL ILE ILGILI SORULAR , CEVAP LUTFEN
  Konuyu Açan: karaltinda61, Forum: TOEFL.
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj : 02-28-2009, 08:22 PM
 5. Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 05-09-2008, 06:24 PM

Bu Konuyu Paylaşın !

Bu Konuyu Paylaşın !

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok.
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73