Diğer Hizmetlerimiz: ingilizce Kursu |  Toefl Kursu |  Toefl Kursu |  Toefl Kursu |  Yds Kursu |  Toefl |  izmir ingilizce kursu
Rusça Kursu |   Bursa ingilizce Kursu |  ispanyolca Kursu |  ielts Kursu |  Toeic Kursu |  Proficiency Kursu |  Gmat Kursu


İngilizce Kursu
Toplam 5 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 74 sonuçtan 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 22 mayıs 2010 TOEFL tecrübeleriniz

 1. #1
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Mar 2010
  Mesajlar
  6
  Rep Puanı
  0

  22 mayıs 2010 TOEFL tecrübeleriniz

  giren arkadaşların sınav tecrübelerini alabilir miyiz?

 2. #2
  Administrator Array
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  1,109
  Rep Puanı
  10

  Ynt: 22 mayıs 2010 TOEFL tecrübeleriniz

  22 Mayısta sınava giren kimse yok mu ??? sınava giren arkadaşlar lütfen sorularını ve tecrübelerini burada paylaşsınlar. şimdiden herkese teşekkürler....

 3. #3
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  May 2010
  Mesajlar
  26
  Rep Puanı
  0

  Ynt: 22 mayıs 2010 TOEFL tecrübeleriniz

  Merhabalar, 22 mayısta sınava ankara üniversitesi enformatik bölümlerde girdim.Önce sınav yerinden bahsedeyim, ekranlar müzelik tüplü televizyon döneminden kalma, kişiler arası bölmeler mukavvaden imal ancak çok iyi niyetli içten ve yardımcı bir ekip vardı ki bütün stresiniz ve ortamın negatifliği gidiveriyor. Önce bir form doldurttular,bir paragrafı aynen yazıp imzalıyorsunuz ets ye gönderilecekmiş sanırım.sonra ben dokuzda oradaydım dokuz buçukta içeri almaya başladılar ve hemen fotoğrafınız çekilip başlamaya hazır hale geliyorsunuz.
  saat dokuz buçukta starta basmıştım, çok heyecanlıydım ilk tecrubemdi çünkü.
  bana 5 adet reading geldi, arkadaşlar ben kaplan cambridge longman ve barron çalıştım, readingleri görünce önüme cambridge gelmiş sandım, kelimeler kolaydı, benim zaman problemim oldu çok puanlı son soruları biraz uydurdum çünkü yetişemedim.

  Sonra listening başladı.açıkçası hiç böyle beklemiyordum, listeninge kesinlikle kaplandan hazırlanın ona çok yakın ama daha anlaşılır cambridge den de biraz daha zor anlaşılır haldeydi.Hemen hemen anlamadığım hiç bir yer olmadı ama gelin görün ki şıklar birbirine çok yakındı çok emin değilim hep iki seçenek arasında kaldım ben.

  Sonra 10 dakika ara ve kabusum başladı SPEAKING;
  1-Hangi müziği sevmezsiniz niye, ben heyecandan turkish pop music dedim ama reason sunamadım kekeledim burdan 0 verirler herhalde.
  2-Sadece okul dersler mi, klup aktiviteleri ve faaliyetlere de katılmalı mı do you agree disagree idi ikinci soru, tabi katılmalı dedim, sosyal hayat için ilişkiler için çok mühim dedim ama nasıl dedim bilemiyorum bir 2 verirler herhalde.
  3-kızla oğlan konuşuyor, kızın arkadaşları hamleti oynuyor bileti var ama yarına da biyoloji sınavı var ne yapsın bilemiyor.iki solutionu bul söyle sen hangisini seçerdin.ben sınavı riske atmaz gitmezdim üzerinde geveledim umarım bir iki üç verirler
  4-simbiyotik yaşam mıdır nedir başka bir adı vardı hatırlayamadım onunla ilgili reading sonra listening, işte arılar çiçekler için faydalı çiçekler arılar için faydalı, orkide bitkisi falan birşeyler işte özetle dendi burada da read ve listeningi 3 alırım inşallah
  5-bir mail readingte var, profesörün maili, 3 essay yazacaksınız benden randevu alıp tek tek bakacağız sonra sınıfta tartışacağız diyor,sonra listeningte kız anlatıyor işte çok iyi olacak kalabalık yerine böyle olması falan 2 alsam keşke
  6-Lecture about company growing ders gözüne soka soka anlatıyor main pointleri yakalamak kolay ama işte bana göre söylemek zor ama hepsini bir şekilde söylemeye çalıştım.bir 3- 4 alsam.
  writing: independent; evden pc başında mı yoksa şirketin ofisinden mi çalışmayı tercih edersiniz niye. ingilizce klavyeydi önceden antreman yapın ben bir virgülü 4 dakikada buldum daha önce hiç kullanmamıştım çünkü.sürem kılı kılına yetti, 3 reason paragrafım bir girişim bir sonucum var ama 300 kelimem yok 274 te kaldım
  independent: bir lecture vardı orace lerle ilgili readingteki 3 teriye direk zıtlık vardı çok belirgindi kaçırmak imkansızdı ama yazmak bana zor geldi.yine daha az kelime sayısıyla yazdım çok mühim midir bilemiyorum.

  şimdilik bunlar bana 65 yetiyor umarım reading ve listeningden çok düşük gelmez toparlanır alırım, bir de tecrubeli arkadaşlara sorum olacak;
  benim baş belam speaking ten; çok acımasız mı oluyorlar yoksa bir 15 i toparlarmıyım bu birinci sorum)

  writingten biraz baby english oldu, mesela evden çalışmak iyidir çünkü isterseniz sleep suitle bile çalışabilirsiniz, kahve molanızı kendiniz tayin edersiniz falan gibi basit örnekler verdim pek akademik değildi bana göre çok puan kırarlar mı

  bir de sınav çıkışında bir kız diğerine soruyordu;bu uzun versionlarda boşa yapıyoruz değil mi falan diye, hani bilmiyoruz ya hangisinin test amaçlı olduğunu, ben de öyle sanıyordum mail attım ets ye dedi, 5 reading için ortalama eğer listenin uzun geldiyse onun için de değişik bir ortalama varmış dedi, iyi midir bilemedim. doğru mudur bilemedim.
  İşte böyle ben rahatladım ama heyecanla sonuç bekliyorum dünden beri elimde kalem şunda şunu verseler bundan bunu alsam şeklindeyim umarım 65 alabilirim. bu arada 400 must word s ü bitirdirdim tek kelime çıktı ordan kelime sorusu olarak adjacent, yine de readinglerde faydası oldu mutlaka dediğim kitaplardan kesinlikle öneririm.

  Lütfen sorularıma cevap verin yüreğime su serpin, ya da umudumu keseyim yeniden hazırlanayım, speakingten çok mu acımasız olurlar) hadi söyleyin.

  sevgiler herkese..
  sinem

 4. #4
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  May 2010
  Mesajlar
  26
  Rep Puanı
  0

  Ynt: 22 mayıs 2010 TOEFL tecrübeleriniz

  Aklıma biraz geç geliyor,reading konularından bahsedeyim hatırladıkça,
  ilk readingim, "camera obscura" nın anlatıldığı fotoğraf tarihiyle ilgili bir parçaydı, çok benzeri cambridge de vardı hatta bir ara aynısı mı dedim ama değildi, ama mevzu ve dolayısıyla kelimeler aynıydı.
  ikincisi, perception of child yani çocuklar bütünü görür, yerde lego görürse parça parça anlamlandıramaz şeklinde iki araştırmacının çalışmalarıydı.
  3; marsta hayat var mı?
  hatırladıkça yazarım.

 5. #5
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Oct 2009
  Mesajlar
  14
  Rep Puanı
  0

  Ynt: 22 mayıs 2010 TOEFL tecrübeleriniz

  Sinem bu benim 2. girişimdi, ilk girişimden 66 almıştım kısaca sana speaking hakkında tecrubelerimi söyleyeyim... ilk girişimde çok heyecanlanmıştım ve o kadar kekeledim ki hatta 'archeology' kelimesini 5. tekrarlamamda söyleyebildim) speaking 15 geldi. Anladığım kadarıyla seni writing biraz zorlayacak, çünkü çok tuhaf bir not sistemleri var. integrated kısmını tamamen anlayıp yazdım, independent kısmı da fena değildi ve ikisi de kelime sınırlarının üzerindeydi ancak 20 geldi. Ama sadece yazdığın kelime sayısı değil önemli olan 2 arkadaşım bırak 300'ü, 400 kelimeyi geçti ve biri 20 diğeri 28 aldı. Yapıların biraz komplex olmasını istiyorlar sanırım ve organizasyonda tam istedikleri gibi olmalı. Yani writing kısmı biraz kumar gibi. Batabilirsin-çıkabilirsin... Yalnız 65 almak gerçekten çok kolay, geçen sınavda listening çok zordu (10 nisan) ve üstüne benim listening bölümü biraz sıkıntılı olunca hep attım 12 geldi zaten. Bence alırsın 65 writing de surpriz olmazsa...

  Arkadaslar bu arada sınav zor değildi, geçip geçmemek hakkında bişey diyemiyosunuz ama yapılamayacak bir sınav değil, inşallah herkes istediği puanı alır

 6. #6
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  May 2010
  Mesajlar
  26
  Rep Puanı
  0

  Ynt: 22 mayıs 2010 TOEFL tecrübeleriniz

  "tarpacı" teşekkürler mesajın için, umarım alabilirim bir 65 ve rahatlarım.independent writing çok organizeydi bana göre
  1.paragrafta, nowadays home office çalışmalar çok artmıştır, ben de bunu tercih ederim because of 3 main reasons diye basitçe girdim.
  2.paragrafta, emir almaktan hoşlanmadığımı evden çalışında kendi iş planlamamı yapacağımdan bahsetip kendimi örnek verdim bankadayım emir almak hoşuma gitmiyor falan.
  3.paragraf ikinci reasonımdı, break ve tatil zamanını kendin ayarlayabiliyorsun dedim örnek verdim şimdi 12:00 13:00 öğle tatiline mecburum ama evden çalışsam kendim planlarım diye.
  3.reasonım, sleep suitle bile çalışabilirsiniz saça başa dikkat etmeye gerek yoktur insana ciddi bir özgürlük getirirdi.
  son paragrafta da as a result dedim ve bitirdim, her body paragraftan biraz alarak. son cümlenin son kelimesi yarım kaldı hatta süre bitti 274 te kaldım.

  asıl endişem integrated de dinlediğim 3 pointi anladım ama gelin görün ki paraphrase edip çok şahane yazamadım.sadece reading te birinci teoride şöyle diyor ama profesör böyle dedi gibi primitive cümlelerle yazdım. ets nin insafına kalmış artık.

  bir de speaking rubricleri varya ets nin offical sitesinde onları inceledim 0-1-2-3-4 üzerinden değerlendirme yapılıyor yani totalde 24 hepsinde 4 alsan 30 luk düzene çevrim basit orantı mıdır acaba nasıl çeviriyorlardır ki.

  offffff aslında boşa konuşiuyorum da kendimi rahatlatıyorum işte...

  bir de şu experimental soruların ortalama alındığı doğruysa çok süper olur öbür türlü çok zayıf olduğum parçalar vardı.

  neyse geçti 1 gün bekleyelim 14 gün daha bakalım.
  herkes istediği puana ulaşsır inşallah.

 7. #7
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  May 2010
  Mesajlar
  17
  Rep Puanı
  0

  Ynt: 22 mayıs 2010 TOEFL tecrübeleriniz

  22 mayıs'ta bende sguven nickli kullanıcı gibi Ankara üniversitesi informatics bölümünde sınava girdim.Aslında toefla karşı çok tecrübem var fakat çalışmamak nedeniyle hayatımın her alanında başıma bela oldu.

  2 ay önce girdiğim toefldan 75 almıştım.Readingimin çok iyi geçtiğini düşünüp , listeningim berbat demiştim.Halbuki reading 16 listening 20 geldi.Şaka gibi gerçekten.Nereden yüksek beklesem düşük geliyor , düşük beklesem yüksek geldi.

  22 Mayıs'taki sınavda Reading konusundan anlaşılabilirdi bence.Bana 79 puan gerekli mezun olmak için.Yalnız Listeningim berbat,rezalet geçti.9 tane lecture çıktı toplamda.Aslında ilk 5-6 tanesini okadar dikkatli dinledim ve anladım ki ama gelen sorular karşısında insan neyi işaretleyeceğini şaşırıyor.Birbirine çok yakın cevaplar vardı.Son 3 lecture'da bunlarınverdiği moral bozukluğu ile tam randımanlı dinleyemedim.Salladım diyebilirim.Allah korusun öyle 8-10 gelirse benim 79 hayal olur.

  Umarım herkes istediği notu alır.Zira, sınavın zorluğundan çok uzunluğu insanın keyfini kaçırıyor.4 saat sınav mı olur.Insani hayattan soğutuyor. 8. #8
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  May 2010
  Mesajlar
  26
  Rep Puanı
  0

  Ynt: 22 mayıs 2010 TOEFL tecrübeleriniz

  Kesinlikle katılıyorum, listeningler anlaşırdı ama soruları anlaşılmazdı iki tane işaretlenecek olanları resmen attım ben, offff bir açıklansa da rahat etsek.
  Peki tecrubenize dayanarak spekingte nasıl oluyor çok mu elleri sıkı not verme konusunda ben main pointleri kızın sorununu çözümleri falan söyledim ama nasıl söyledim bilemiyorum heyecan sıkıntı gerginlik 6 soruda da bir şeyler geveledim acaba 15 gelir mi şimdi rubricleri inceledim ets nin offical sitesinden 0-4 aralığı 30 a nasıl çevriliyor diye kuyumcu terazisi gibi hassas değerlendirmeler yazıyor gerçekte nasıl olur ki fikriniz var mı

 9. #9
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Apr 2010
  Mesajlar
  13
  Rep Puanı
  0

  Ynt: 22 mayıs 2010 TOEFL tecrübeleriniz

  Ben çok iyi konuşmadan yani bazı sorularda genelde sesiz kalarak 15 aldım, bayağa iyi konuştuğumu düşündüğüm reasonları verebildiğim başka bir sınavda ise 17 aldım o açıdan nasıl değerlendiriyorlar, yüksek puan alabilmenin kriteri nedir bilemiyorum, ancak konuşsan da konuşmasan da 15 civarı bir şey alırsın diye düşünüyorum..
  umarım istediğin gibi olur...

 10. #10
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  May 2010
  Mesajlar
  17
  Rep Puanı
  0

  Ynt: 22 mayıs 2010 TOEFL tecrübeleriniz

  Speaking notlarım hep 17-19 arası geldi .Işin garibi en kötü geçti dediğim speakingim 19 geldi.Çok iyi geçti dediklerim 17 geldi.Okadar sınava girmiş olmama rağmen inan nasıl notlandırıldığının mantıklı bir açıklaması yok en azından Speaking için.

 11. #11
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  May 2010
  Mesajlar
  26
  Rep Puanı
  0

  Ynt: 22 mayıs 2010 TOEFL tecrübeleriniz

  Peki writing için ne dersiniz yukarıda yazdım neler yaptığımı onda da mı çok değişken 274 kelime mesela 300 den ciddi az çok puan farkeder mi sizce?

 12. #12
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Oct 2009
  Mesajlar
  14
  Rep Puanı
  0

  Ynt: 22 mayıs 2010 TOEFL tecrübeleriniz

  Tutunamayan ve club81 sizler kesinlikle katılıyorum. Nasıl hesaplama yapıldığı belli değil ancak standart sapmayı da için işine katıyorlar. Yani çok iyi dediğin kısım herkese ii gelirse paunın çıkmıyo ancak kötü dediğin kısım için de tersi bir durum söz konusu. Eğer gerçekten çok zorsa beklediğinden yüksek gelmesi de doğal. Ben bide bu sınavda ilk speaking sorusunu yanlış anlamışım 'not' yazdığını görmedim ve konuşmam tam 44 sn sürdü, nedenler ve organizasyon çok iyi olduğunu biliyorum ve en iyi konuştuğum kısım oydu hep bir tecrube oluyor inşallah bir daha yanlış okumam soruyu 3-4 gelir derken şimdi 2 gelmez diyorum. Böyle bir sıkıntı yaşayan arkadaş varsa önceki sınavlarda, o kısımdan kaç puan verdiklerini söyleyebilir mi.. Arkadaşlar inşallah herkes istediği puanı alır ve bu sınava birdaha girmez. Sınavdı, parasıydı hiç önemli değil ama 4 saat olması adamı ters çeviriyor...

 13. #13
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  May 2010
  Mesajlar
  17
  Rep Puanı
  0

  Ynt: 22 mayıs 2010 TOEFL tecrübeleriniz

  sonuclar 6 haziran gibi anca açıklanacak.Kim bekleyecek o kadar bir de .. Neyse herkes için hayırlısı olsun..

 14. #14
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  May 2010
  Mesajlar
  26
  Rep Puanı
  0

  Ynt: 22 mayıs 2010 TOEFL tecrübeleriniz

  günaydın herkese, ilk speaking sorusunu ben de en sevdiğiniz müzik diye anlayıp düşündüm tam konuşmaya başlayınca not ı farkettim ve eveledim geveledim,aslında türk olduğumu anlamasalar turkish pop music deyip birşeyler saymıştım belki yutturabilirdim ama gitti ordan bir soru

 15. #15
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Apr 2010
  Mesajlar
  13
  Rep Puanı
  0

  Ynt: 22 mayıs 2010 TOEFL tecrübeleriniz

  Writing ile ilgili olarak zaten birforum başlığı bulunmakta o tarz yazılabilirse yüksek puan alınabilir, ben ilk sınavımda 17 ikincisinden 21 aldım. İkinci sınavda şablonu uygulamaya çalıştım ancak çok fazla komplike cümleler yazamadım. Bir de anladığım kadarıyla ne kadar çok kelime yazarsan o kadar iyi olabilir...

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Benzer Konular

 1. 08 Temmuz 11 Toefl Sınav Ibt Soruları ve Tecrübeleriniz !!!
  Konuyu Açan: mehmetengin, Forum: TOEFL.
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj : 08-25-2011, 12:16 PM
 2. 03 Aralık 10 Toefl Sınav Soruları ve Tecrübeleriniz !!!
  Konuyu Açan: mehmetengin, Forum: TOEFL.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 12-12-2010, 01:19 PM
 3. 8 Mayıs 2010 Cumartesi TOEFL IBT alan arkadaşlar!!!
  Konuyu Açan: ckucuksahin, Forum: TOEFL.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 06-29-2010, 07:57 PM
 4. 2010 Mayıs KPDS açıklandı
  Konuyu Açan: barkan, Forum: YDS (KPDS).
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj : 06-09-2010, 01:25 PM
 5. 10 nisan toefl sorulari ve tecrubeleriniz ??
  Konuyu Açan: deniz35, Forum: TOEFL.
  Cevaplar: 28
  Son Mesaj : 04-23-2010, 09:23 PM

Bu Konuyu Paylaşın !

Bu Konuyu Paylaşın !

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok.
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68