Diğer Hizmetlerimiz: ingilizce Kursu |  Toefl Kursu |  Toefl Kursu |  Toefl Kursu |  Yds Kursu |  Toefl |  izmir ingilizce kursu
Rusça Kursu |   Bursa ingilizce Kursu |  ispanyolca Kursu |  ielts Kursu |  Toeic Kursu |  Proficiency Kursu |  Gmat Kursu


İngilizce Kursu
Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: SINAVDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

 1. #1
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Nov 2010
  Mesajlar
  28
  Rep Puanı
  0

  SINAVDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

  TOEFL IBT
  SINAVDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

  TÜM SINAV ADAYLARININ UYMASI GEREKEN KOŞULLAR
  >> Sınava kabul edilmeniz için yanınızda imzanızın ve fotoğrafınızın bulunduğu kabul edilebilir ve geçerli bir kimlik belgesi bulunmalıdır; fotokopi belgeler kabul edilmeyecektir. İstenen koşullara uyulması zorunludur. Sınav merkezine kimlik belgesi olmadan geldiğiniz takdirde, sınava giriş kabul edilmez ve sınav ücreti iade edilmez.
  >> Sınava kaydolurken sınavda yanınızda getireceğiniz kimlik belgenizdeki kimlik bilgilerini kullanın. Kimlik belgenizdeki ad soyad bilgileriyle kayıt belgenizdeki ad soyad bilgileri birbirine tam olarak uymalıdır. Kayıt olurken takma ad kullanmayınız. Kayıt belgesiyle kimlik belgesindeki bilgileri birbirini tutmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Kolej veya üniversiteye başvurduğunuz takdirde, başvuru belgenizdeki ad soyad bilgilerini
  kullanınız.
  >> Kayıt onay belgenizdeki ad soyad bilgilerinizi kontrol ediniz. Kayıt onay belgenizdeki ad soyad bilgileriniz kimlik belgenizden farklıysa TOEFL Web Sitesine girerek sınav tarihinden önce kimlik bilgilerinizi düzeltiniz.

  >> İSİM DEĞİŞİKLİĞİ YAPILMAYACAKTIR – Sınav öncesi kimlik kontrolünde sadece telafuz hataları düzeltilebilir. Eğer herhangi bir sebeple -örneğin evlilik sebebiyle- ad soyad bilgileriniz değiştiyse bile, kayıt belgenizdeki ad soyad bilgilerinin bulunduğu bir kimlik bulundurmanız zorunludur. Aksi takdirde sınava girmenize izin verilmeyecektir. Evlilik belgeleri ve boşanma belgeleri kimlik onayı için kullanılamaz.

  >> Sınav merkezi gerekli gördüğü takdirde ikinci bir kimlik belgesi gösterilmesi zorunludur. Kimlik belgeniz yeterli görülmediği takdirde, sınavınız iptal edilir ve ödenen ücret iade edilmez.

  >> Kimlik belgeniz, sınavdan önce, sınava gireceğiniz bilgisayar başına oturtulmadan önce sınav merkezi personeli tarafından kontrol edilir. Sınav yöneticisi, fotoğraflı kimlik belgesinin size ait olup olmadığından emin olmak için imzanızı kontrol eder. Sınav yöneticisi, bu işlemi her sınav arasının öncesinde ve bitiminde tekrarlayacaktır.

  >> Sınava alınmanız, kimlik formunuzun geçerli olduğu ya da skorlarınızın bildirileceği anlamına gelmez. Şüphe içeren tüm kimlik bilgileri ETS merkezi tarafından yeniden incelenmeye alınabilir.

  >> Kimlik belgenizdeki fotoğraf yeni çekilmiş ve tanınabilir olmalıdır.

  KABUL EDİLECEK ESAS KİMLİK BELGELERİ
  >> Fotoğraflı ve imzalı pasaport
  >> Fotoğraflı ve imzalı sürücü belgesi (ehliyet)
  >> Fotoğraflı ve imzalı Motorlu Taşıtlar Dairesi tarafından verilmiş eyalet kimliği
  >> Fotoğraflı ve imzalı ulusal kimlik
  >> Fotoğraflı ve imzalı askeri kimlik

  KABUL EDİLEN İKİNCİ KİMLİK BELGELERİ
  Esas kimlik belgenizde fotoğraf veya imzanızın eksik olması durumunda ikinci bir kimlik belgesi bulundurmanız zorunludur. Eksik imza veya fotoğraf yerine kullanacağınız ikinci kimlik belgesi * hükümet onaylı, geçerlilik tarihi geçmemiş, pasaport, sürücü belgesi, nüfuz cüzdanı, hükümet kimliği, askeri kimlik (İstisnalar: Bkz. “Kabul Edilmeyen Kimlik Belgeleri.”), öğrenci belgesi, eğitim kurumundan alınmış kayıt kabul belgesi olabilir. Eğitim kurumlarından alınan belgelerde:

  >> ad soyad
  >> doğum tarihi
  >> yeni çekilmiş ve tanınabilir fotoğraf
  >> okul adı
  >> veriliş tarihi
  bilgileri bulunmalıdır. Belge, eğitim kurumunun orijinal antetli kağıdında hazırlanmış olmalı; resmi kaşe ve imza bulunmalı; belgedeki fotoğrafınız okulun kaşesiyle mühürlenmiş olmalıdır. Eğitim kurumlarından alınan belgeler veriliş tarihinden itibaren bir yıl geçerlidir.

  KABUL EDİLMEYEN KİMLİK BELGELERİ

  >> Süresi geçmiş tüm kimlik belgeleri,
  >> Uluslararası sürücü belgeleri,
  >> Üyelik kartları,
  >> Uluslararası öğrenci kimliği,
  >> Her türlü kredi kartı,
  >> Noter tarafından hazırlanmış yazı veya belgeler,
  >> Sosyal sigorta kartları,
  >> İşyri kimlik kartları,
  >> Acemi veya veya geçici kimlik belgeleri (örneğin geçici sürücü belgesi)
  >> Her türlü kimlik fotokopisi.

  Bu koşullara uygun kimlik belgeniz bulunmadığı takdirde, kimlik belgesiyle ilgili sorularınız için kayıt olmadan önce ETS Test Doğrulama Ofisi’yle bağlantı kurmanız gerekir (1-609-406-5430, faks: 1-609-406-9709, veya email: TSReturns@ets.org). Kayıt olmadan önce Test Doğrulama Ofisi’yle bağlantı kurmadığınız ve sınava alınmadığınız takdirde sınav ücretiniz iade edilmez.

  VATANDAŞI OLDUĞUNUZ ÜLKEDE SINAVA GİRİYORSANIZ
  Esas kimlik belgenizde fotoğraf ve imza bulunduğu takdirde bir tane kimlik belgesi yeterlidir. Bkz.: Kabul Edilen Kimlik Belgeleri. Bununla birlikte, sınav merkezi kimlik belgenizi yeterli bulmazsa, kabul edilen ikinci bir kimlik belgesi bulundurmanız zorunludur. Esas kimlik belgenizde imza bulunmadığı takdirde, kimlik belgesini imzalayın veya kabul edilen ikinci bir kimlik belgesi gösterin. İkinci kimlik belgesinin süresi dolmamış olmalıdır ve yeni çekilmiş, tanınabilir bir fotoğrafınızla imzanız bulunmalıdır.

  YURTDIŞINDA SINAVA GİRİYORSANIZ
  Esas kimlik belgesi olarak pasaport bulundurulması zorunludur (Avrupa Birliği ve Schengen Bölgesi ülkeleri vatandaşları hariç). Bu koşullara uymadığınız takdirde, ETS sınav sonucunuzu otomatik olarak iptal eder.

  Pasaportunuz İngilizce harfleriyle yazılı değilse, kabul edilen ikinci kimlik belgesi bulundurulması zorunludur. Bu belgede de yeni çekilmiş, tanınabilir bir fotoğraf ve imza bulunması gerekir.

  Pasaportunuzda imza bulunmadığı takdirde, pasaportunuzu imzalayın veya kabul edilen ikinci kimlik belgeleri listesine uygun ikinci bir kimlik gösterin. ABD askeri personeli, ABD askeri kimliğini gösterebilirler. Askeri kimlikte imza bulunmadığı takdirde ikinci bir kimlik belgesi gösterilmelidir.

  SINAV SIRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER SINAV MERKEZİNE GELİRKEN YANINIZDA BULUNMASI GEREKENLER
  >> Sınava kaydolurken kullandığınız kimlik bilgilerinize uygun, imzalı ve fotoğraflı kabul edilebilir ve geçerli kimlik belgesi. Kimlik belgeniz, sınava alınmadan önce kontrol edilecektir. Kayıt olurken kullandığınız ad soyad bilgileriyle kimlik belgenizdeki ad soyad bilgileri birbirini tutmalıdır. Kimlik belgeleriyle ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar yukarıda açıklanmıştır.

  >> Sınav kayıt numaranız. Kayıt olduğunuzda tarafınıza belirtilecektir. Sınav gününden önce, online profil sayfanıza girerek kayıt onay belgenizin çıktısını almanız gerekir. Sınav merkezinde bir değişiklik olduğunda (örneğin sınav binasında değişiklik vs.) online profil sayfanızda güncellenecektir, takip etmeyi unutmayın.

  GENEL KURALLAR
  >> Sınav tarihiyle ilgili değişiklik taleplerinizi sınav merkezi yöneticilerine iletmeyiniz.
  >> Tüm oda ısılarına uyum sağlayabilecek şekilde giyininiz.
  >> Sizinle birlikte sınav merkezine gelen arkadaşlarınız veya akrabalarınız sizi sınav merkezi içerisinde bekleyemez veya sınav sırasında sizinle bağlantı kuramaz. Sınav sırasında ETS'nin yetkili gözlemcileri dışında hiç kimse sınav salonuna giremez. Sınav oturumunun başlatılması, bitirilmesi ve sınav aralarını kapsayan sınav süresi boyunca aşağıdaki talimatları ve kuralları uygulayınız:

  >> Sınav merkezinde, tarafınıza bir "Gizlilik Beyannamesi" doldurup imzalatılacaktır. Bu beyannameyi doldurup imzalamadığınız takdirde sınava girmenize izin verilmez, sınav ücretiniz iade edilmez.

  >> Sınav salonunda fotoğrafınız çekilecektir. Çekilen fotoğrafınız sınava gireceğiniz bilgisayarda görüntülenecek, ayrıca skor belgenizde kullanılacaktır. Bilgisayarda doğru fotoğrafın görüntülendiğinden emin olunuz.

  >> Resmi bir skor belgesi alabilmeniz için hem Reading hem de Listening bölümlerinde en az birer soruya cevap verilmelidir. En az bir kompozisyon yazılmalı ve en az bir Speaking sorusu yanıtlanmalıdır.

  >> Sınav sırasında kullanmanız için boş karalama kağıdı verilecektir. Sınav merkezi tarafından verilen tüm karalama kağıtları sınavdan sonra geri alınır.
  >> Sınav sırasında bilgisayarınızla ilgili bir problem olduğunda veya sınav yöneticisiyle görüşmek istediğinizde elinizi kaldırarak çağırın.

  KİMLİĞİNİZİN DOĞRULANMASI
  Yanınızda kabul edilebilir ve geçerli kimlik belgeleri bulunmalıdır. Ayrıntılı bilgi için "Kimlik Belgeleriyle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler" Bölümüne bakınız. Kimlik doğrulama sırasında:

  >> Parmak iziniz,
  >> Fotoğrafınız/video kaydınız,
  >> Diğer elektronik kimlik doğrulama biçimleri kullanılabilir.

  Kimlik göstermeyi ve/veya kimliğinizin doğrulanmasını reddettiğiniz takdirde sınava girmenize izin verilmez, ödediğiniz ücret iade edilmez.

  KİŞİSEL EŞYALAR
  Kimlik belgesi dışındaki kişisel eşyaların sınav salonuna sokulmasına izin verilmez. Sınavdan önce sınav merkezi personeli, örneğin cep telefonu, çağrı cihazı, cep bilgisayarı, dijital ajanda, el çantası ve ders materyali gibi özel eşyalarınızı nerede saklamanız gerektiği konusunda sizi bilgilendirecektir. Sizden, cep bilgisayarınızdaki bilgileri boşaltmanız istenebilir. Saklama alanı sınırlı olduğu için yanınızda çok eşya getirmeyiniz. Sınav merkezi adayların özel eşyalarının sorumluluğunu üstlenmez. Sınav sırasında veya sınav aralarında kişisel eşyalarınızı almanıza izin verilmez.

  OTURMA
  Sınav yöneticisi sizi uygun yere oturtacaktır.

  ZAMANLAMA
  >> Sınavdan önce, zamanın işlemediği bölümler için ayrılan maksimum süre 30 dakikadır. Zamanlamasız bölümlerin amacı, sınavdan önce Internete dayalı sınava hazırlanmanız için gerekli bilgileri almanızı sağlamaktır. Zamanlamasız bölümlerde başka bir işle uğraşmayınız. Kurallara uygun olmayan davranışlar ETS'ye bildirilecektir; sınav yöneticisi, talimatlara uygun davranmadığınız takdirde sizi sınav salonundan çıkarmaya ve sınavınızı iptal etmeye yetkilidir.

  >> Sürenizi kendi saatinize bakarak ayarlayabilirsiniz, ancak bilgisayardaki süre resmi zaman göstergesidir.
  >> Süreyi takip etmek için alarmlı saatlerin ve cep telefonlarının kullanılmasına izin verilmez.
  >> Sınav için verilen süre dolduktan sonra sınava veya herhangi bir bölümüne devam etmenize izin verilmez.

  ARA VERMEK, KOLTUKTAN KALKMAK
  >> Sınav oturumunda 10 dakikalık bir ara verilir. Bu süreyi aştığınızda, sınavınız veya skorunuz iptal edilebilir.
  >> Verilen aranın dışında bir zamanda kalkma ihtiyacı hissettiğinizde elinizi kaldırarak sınav yöneticisine haber verin. Sınav süresi işlemeye devam edecektir. Sınav salonundan çıkmak zorunda olduğunuzda, salondançıkmadan önce ve salona tekrar girdiğinizde sınav yöneticisine kimlik belgenizi gösterin.
  >> Sınav sırasında veya sınav aralarında cep telefonunuzu almanıza izin verilmez.

 2. #2
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Mesajlar
  19
  Rep Puanı
  0

  Ynt: SINAVDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

  Sınava girecek arkadaşların dikkatine.

 3. #3
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Apr 2011
  Mesajlar
  24
  Rep Puanı
  0

  Ynt: SINAVDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

  sınava girerken cep telefonunu ve özellikle de sigara paketini arabada bıraktığıma pişman oldum

  cep telefonlarını girerken masaya bıraktı arkadaşlar...sularını çantalarını yanlarına aldılar...

  çok ciddiye almış olmalıyım ki yanımda sadece araba anahtarı ve ehliyet vardı

  10 dk arada hademeden sigara otlandım :P çok kasmayın anlayacağınız

 4. #4
  Senior Member Array
  Üyelik Tarihi
  May 2009
  Mesajlar
  312
  Rep Puanı
  22

  Ynt: SINAVDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

  gecen sene subat ayinda 60 bekleyen bir arkadasima 85 gelmesi haricinde beklentisinden daha yuksek alana hic raslamadim suanda ne desek havada kalir sinav halinde acaba ne gibi yanlisliklar yaptik kestirilmiyor heleki toefl gibi bir sinavda ,yerinde olsam bu siandan tecrube cikarir ve unuturum eger 60 gelirse ne ala ama gelmesse 2 haftan bosa gitmemis olur bence bu sabah itibariyle calismalara devam etmeni öneririm
  www.tomatopastes.eu

 5. #5
  Member Array
  Üyelik Tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  56
  Rep Puanı
  0
  9 martta sınaava gırecegım sadece kımlık yeterlı yanı dımı? sınav gununde yanımda sadece kımlıkle gıtsem oluor?

 6. #6
  Junior Member Array
  Üyelik Tarihi
  Nov 2012
  Mesajlar
  2
  Rep Puanı
  0
  konuyla alaksız olacak ama benim toefl hesabımda ismim görünüyor ama kayıt formumudur nedir orda sadece soyadım görünüyor, aynı sorunu yaşayan başka arkadaşlarda olmuş sanırım.. bilgilerimi güncelleyemiyorumda , bu sorunu nasıl çözeceğimi bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlermi acaba.. lütfeenn..

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 5
  Son Mesaj : 12-26-2012, 06:16 PM

Bu Konuyu Paylaşın !

Bu Konuyu Paylaşın !

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok.
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73